15 Nisan 2015 Çarşamba

Onulmaz Yaralar Atlasıdır Trabzonspor | 15 Nisan 1992


Trabzonsporluların milli sporu (!) ne kadar futbolsa o kadar da hüzündür esasında. Onulmaz yaralar açan ve her yarada daha da derinleşen bu sevda, hüznünü yanından da hiç eksik etmez. Bu hüzün zamanlarının zirveleri bulduğu ve hiç unutulmadığı zamanlar vardır ki, 15 Nisan 1992 tarihi de bunlardan birisidir.

Bundan tam 21 yıl önce 15 Nisan 1992’de Samsun’da oynanan Trabzonspor-Beşiktaş maçı için yollara düşen Trabzonspor sevdalıları Samsun ili Çarşamba ilçesinde elim bir trafik kazası neticesinde yaşamlarını yitirdiler. Oysa ki gururlu bir zaferin sevinciyle dönmeyi ve gururlu bir zaferin sevinciyle karşılanmayı umuyorlardı. İnsanın yüreğine yumruk gibi oturan o hüzün tarihi zaman geçse de unutulmadı ve unutulmayacak da.
O acıyı yeniden yüreklerimizde hissederken, bıraktıkları tertemiz sevdanın yüreğimizin, aklımızın ve vicdanımızın mirası olduğunu yeniden hatırlıyoruz.
Neşat Akyazı, Kürşat Akyazı, İsmail Akyazı, Yusuf Sevgi, Hasan Sevgi ve Ziya Kar tertemiz bir sevdanın her daim taze neferleridirler. Bir sevda uğruna toprağa düşen taraftarlarımızın aziz hatıraları yeşil topraklara kök salarak, Trabzon’da bulunan “Bir Sevda Uğruna” ormanında da her daim hatırlanacaklardır.
Bize çok  söz de düşmüyor esasında.  Acıyı en yakından hisseden Alptekin Akyazı’nın bugünkü sözleriyle bitirelim yazımızı ve merhum Trabzonsporlulara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerimizi tazeleyelim.

“Koskoca 22 yıl geçti üzerinden,
Kara bir 15 Nisan günüydü , Bordo ile Mavi'nin yanına 'Kara'nın eklendiği gündü.

***
Çok şeyler değişti hayatlarımızda,
Çok şeyler yaşadık...
Eksikliğinizi hissettik , hatırladık.
Sizi hep andık...
***
Bir sevda uğruna düştüğünüz yollarda,
Onca sene sonra Şampiyonluğumuzu da kutladınız mı oralarda?
Mekanlarınız cennet olsun, Ruhlarınız Şad olsun.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder