10 Nisan 2015 Cuma

Bir Bundesliga Hatırası
Sc Freiburg 1-0 Fc Köln
Bundesliga , Schwarzwald-Stadion 23.800
05.04.2015

İlk Bundesliga maçımı izlemek için yaklaşık 108 km yol yaptıktan sonra Schwarzwald-Stadion'a ulaştım. Maçın başlama saati 15.30 olmasına rağmen Freiburg taraftarları yağmura da aldırış etmeden maçın başlama saatinden 1-2 saat önce stadyumun etrafına gelmeye başlamışlardı. Stadyumda da büyük coşku vardı. Freiburg taraftarlarıyla iç içe oturan bir kaç Köln taraftarı vardı ki birbirleriyle şakalaşıp dostane bir şekilde maçı izlemeye gelmişlerdi.


Schwarzwald-Stadion’dan biraz bahsedersem; Şehrin hemen girişinde ve 24.000 kişilik kompakt, güzel bir stadyum. 

Taraftarları havaya sokmak için maça 10 dakika kala stadyum hoparlöründen Sc Freiburg marşları çalınmaya başladı. O anlarda bütün Freiburg taraftarları atkılarını açarak, marşlara eşlik etmişti.
Maçın başlangıç düdüğüyle beraber, deplasman takımı Köln baskılı oynamaya başladı ancak karşılaşmada fazla pozisyon yoktu. Fazla pozisyon yoktu ama sahada fazlasıyla mücadele vardı. 37. dakikada Freiburg Kaptanı Oliver Sorg'un güzel ortasını geri çevirmeyen Mike Frantz şık bir kafa vuruşuyla takımını 1-0 öne geçirdi.Maçın son dakikalarında Köln Freiburg kalesini ablukaya almasına rağmen gol bulmadı ve karşılaşma Freiburg'un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. 

Stuttgart, Hannover ve Hamburg'un Puan Kaybettikleri Maçta Freiburg için altın değerinde 3 puan oldu.Yazan : Abdi YILMAZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder